czwartek, 10 października 2013

przyjemność szycia

Co daje Wam przyjemność? Po całym nieudanym dniu, po kłótni, po wstaniu lewą nogą?
Mam wrażenie, że od ponad miesiąca wstaje tylko lewą nogą, dodatkowo codziennie w drodze do WC przebiega mi czarny kot a idąc rano zaprowadzić młodą do przedszkola przechodzę pod drabiną. Ot taki mnie pech prześladuje. Jeśli byłabym przesądna to właśnie tak wyglądałby mój poranek.
Wracając do przyjemności. Ostatnio przyjemność przynosi mi szycie a konkretnie sutasz. Co jakiś czas się to u mnie zmienia. Jednak ostatnio na topie od tygodnia sutasz. W związku z czym moje wyroby sutaszowe tworzą coraz to okazalszą kolekcję.
Spotkałam, się dzisiaj z komentarzem zgapiana prac. Wiem, że nie zgapiam jednak przy najprostszym wzorze trudno o oryginalność. Pomijając fakt, że cała masa podobnych prac i teraz kto od kogo zgapił? Robię swoje z czystym tym sumieniem mogę stwierdzić, że niezgapiam. 
Do tygodnia mówię sobie ze wyciągnę maszynę i nadrobię zaległości z szyciem i wykorzystam zalegający za kanapą filc na torebki. Jadnak jak tylko wchodzę do domu rzucam wszystko i łapię się za sutasz. Dzisiaj też mam zamiar wyciągnąć maszynę, ale już wiem, że pewnie nic z tego bo dostała do mnie mała paczuszka z koralikami do sutaszu. 
Ot co ostatnio uszyłam:
całe stado maleńkich kolczyków wkrętki, pewnie pojawią się tez w innych kolorach


Wczoraj dałam radę wisiorowi i jestem z niego dumna.

Dzisiaj nie wiem co pewnie rozrysuję coś na stoliku dziecięcym wraz z córką :)
Kolorków mam całą masę dzięki Blance, która dba o mój spokój ducha i opanowanie wiec biega co rusz do pasmanterii po coraz to dłuższe sznurki. 
Muszę wreszcie zaopatrzyć się w całe szpule sutaszu...ale boję się, że przepadnę na tyle, że nawet do pracy nie pójdę.
Sutasz mnie uspokaja mimo, że czasami poplącze się nitka, mimo, że ostatnio więcej problemów niż włosów na głowie. 

1 komentarz:

  1. Podziwiam Twoja twórczosc, optymistyczne kolory i ilosc wykonanych rzeczy...I to wrzystko mimo przeciwnosci losu, pecha czy jesiennej chandry,,,szacun!

    OdpowiedzUsuń